Dieta na redukcję

Jaka jest odpowiednia dieta na redukcję?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją drogę w walce o lepsze, szczuplejsze ciało, mogą się początkowo zastanawiać, czym tak naprawdę jest redukcja. Chociaż to pojęcie może brzmieć nieco skomplikowanie, w rzeczywistości redukcja nie jest niczym innym jak procesem gubienia zbędnych kilogramów. Aby schudnąć, oprócz odpowiedniej ilości aktywności fizycznej potrzebna jest także indywidualnie dobrana dieta na redukcję. Oczywiście, tygodniowy czy miesięczny jadłospis, z podanymi przepisami i wyliczonymi dokładnie kaloriami najlepiej jest ułożyć przy pomocy wyszkolonego, profesjonalnego dietetyka. Dieta na redukcję może być jednak skomponowana także samodzielnie przez osobę, która pragnie stracić nieco na wadze. Przy odrobinie wiedzy i samozaparcia nie powinno to nastręczyć większych problemów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie istnieje jedna idealna dieta na redukcję, która okaże się skuteczna dla wszystkich. Układając plan spersonalizowany plan żywienia należy pamiętać o tym, że ludzie w różnym wieku, o różnym poziomie aktywności fizycznej, a tym samym także o odmiennym dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym będą mieć różne potrzeby. Z tego powodu przy opracowywaniu diety na redukcję należy wziąć pod uwagę cały szereg różnych czynników.

Na co zwrócić uwagę?

Wiele osób planujących schudnięcie, na samym początku swojej walki ze zbędnymi kilogramami, popełnia jeden bardzo istotny błąd, a mianowicie – zaczyna dostarczać swojemu organizmowi zbyt małe ilości pożywienia. To droga donikąd. Dieta na redukcję nie polega na głodzeniu się, a na sukcesywnym zmniejszaniu liczby kalorii i obserwowaniu zmian zachodzących w ciele. Jeżeli dostarcza się swojemu ciału za mało energii, bardzo szybko pojawia się zniechęcenie do dalszego stosowania diety i niestety często wraca się do poprzednich, niezdrowych nawyków żywieniowych. W jaki sposób należy więc ułożyć dietę na redukcję? Warto zastosować się do kilku przydatnych wskazówek:

  1. Należy rozłożyć dzienne spożycie białek, tłuszczy i węglowodanów w taki sposób, by odpowiadało ono dobowemu rytmowi działania osoby odchudzającej się.
  2. Węglowodany proste i złożone najlepiej jest spożywać tuż przed treningiem, ponieważ w czasie wysiłku fizycznego, ludzkie ciało potrzebuje przysłowiowego paliwa do działania. U osób ćwiczących rano posiłkiem węglowodanowym będzie więc śniadanie, u pozostałych może być to obiad lub kolacja.
  3. Dieta na redukcję może być stosowana jednak także przez osoby nieuprawiające sportu. W ich przypadku warto pomyśleć o wprowadzeniu śniadań białkowo-tłuszczowych, które są bardzo sycące i hamują łaknienie na wiele godzin.

Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej – jak w 8 tygodni osiągnąć 7% body fat?

Dodaj komentarz