Czym jest Ditrofenum?

Ditrofenum to suplement diety, który swoją formułę opiera na bezpiecznych, naturalnych składnikach. W jego skład wchodzi m.in. kolagen, glukozamina oraz kwas hialuronowy. Zawarty w suplemencie kolagen wpływa na poprawę wytrzymałości mechanicznej tkanek. Funkcją kolagenu jest m.in. pomoc w zrastaniu się kości. Kolagen wpływa również znacząco na gojenie się ran i proces powstawania blizn. Nieodpowiednia podaż kolagenu może powodować powstawanie blizn o nieregularnym kształcie z wypukłościami, które długo bledną. Glukozamina będąca składnikiem Ditrofenum, z kolei działa przeciwzapalnie. Stosuje się nią powszechnie w leczeniu chorób związanych ze zwyrodnieniami stawów. Dzięki stosowaniu glukozaminy następuje poprawa ruchomości stawów. Kwas hialuronowy to pożądany składnik w przypadku dolegliwości stawów. Jest on podstawowym składnikiem mazi stawowej. Niedobór kwasu hialuronowego dotyczy najczęściej osób w starszym wieku, u których często obserwuje się znaczące braki tej substancji. Niemniej jednak produkcja kwasu hialuronowego sprawa już po 25 roku życia, dlatego warto jest, zadbać o prawidłowy poziom tej substancji za pomocą suplementu. Zawarty w Ditrofenum – kwas hialuronowy odżywia stawy i poprawia ich ogólną kondycję. 

Formuła suplementu pomaga w regeneracji stawów oraz zapobiega powstawaniu ich urazów. Naturalna formuła to gwarancja bezpieczeństwa przede wszystkim dla osób ze skłonnościami do alergii. Suplement diety Ditrofenum może być stosowany z innymi lekami, ponieważ nie wchodzi z nimi w interakcję. 

Jak działa Ditrofenum?

Suplement na bolące stawy sprawdza się w przypadku bólu nocyceptywnego. Ból nocyceptywny to taki, który jest związany z uszkodzeniem ciała. Zalicza się do niego m.in. ból stawów czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Lek wpływa na regenerację tkanki stawowej poprzez odbudowę tkanki chrzęstnej i więzadeł. 

Ditrofenum niweluje dolegliwości bólowe stawów oraz poprawia kondycje stawów. Przy regularnym stosowaniu następuje znaczna poprawa ruchomości stawów. Obserwuje się nawet całkowitą eliminację w przypadku zwyrodnień stawów oraz stanów zapalnych. 

Ditrofenum – suplement diety na stawy kolanowe

W przypadku sportowców, którzy są narażeni na intensywne sesje treningowe, można zauważyć tendencję do powstawania różnego rodzaju urazów. Jednym z najpopularniejszych urazów jest uszkodzenie stawów kolanowych. Suplement diety Ditrofenum to suplement na bolące stawy, który pomaga odzyskać sportowcom pełną sprawność ruchową. W przypadku osób w starszym wieku również obserwuje się częstsze powstawanie mikro urazów stawów, które niekontrolowane mogą z czasem doprowadzić do utracenia sprawności ruchowej w ich obrębie. Można temu jednak zapobiec – stosując Ditrofenum.

Ditrofenum – na bolące stawy u dojrzałych kobiet

W okresie menopauzy można zauważyć słabszy metabolizm wapnia, który może powodować dolegliwości bólowe stawów. Jest to związane z tym, że podczas menopauzy kobiety wytwarzają mniejszą ilość estrogenów. Z tego powodu kobietom w czasie menopauzy zaleca się dietę bogatą w wapń. Inną opcją jest odpowiednia suplementacja. Jednym z suplementów pozwalającym zapobiegać chorobom stawów jest Ditrofenum. Jego regularne stosowanie wpływa znacząco na polepszenie kondycji stawów.

Dodaj komentarz