Włosy ombre – podstawowe informacje

Ciekawa fryzura może być nieodzownym atutem każdej kobiety. Dla pań, które nie są zdecydowane na jeden kolor, najlepszym wyjściem są włosy ombre. Jest to połączenie dwóch kolorów, które razem mają stanowić naturalny efekt.

Najważniejsze zasady włosów ombre

Aby włosy w tym stylu prezentowały się naprawdę dobrze, należy stosować się do kilku wskazówek. Będzie to przede wszystkim:

  • ciemna góra, jaśniejsze końcówki – nie na odwrót!
  • oba odcienie w tonacji ciepłej lub zimnej, bez mieszania
  • wybór naturalnych barw
  • koloryzacja przeprowadzona przez profesjonalistę
  • brak zbyt wyraźnej granicy między dwoma kolorami

Ombre jest niezwykle trudne do wykonania w warunkach domowych, stąd najlepiej udać się do zaufanego fryzjera, który profesjonalnie stworzy połączenie dwóch kolorów na włosach. Co ciekawe, podział na dwa kolory jest dość umowny – najlepsze ombre to takie, które posiada więcej tonów o różnych poziomach kolorystycznych, wtedy efekt jest naturalniejszy, tak jakby stworzony przez naturę.

Włosy ombre a pielęgnacja

Choć koloryzacja w stylu ombre jest mniej inwazyjna od niektórych innych zabiegów, tak należy pamiętać, że wciąż jest to rozjaśnianie włosów. Dlatego aby włosy wciąż dobrze się prezentowały, konieczna jest wzmożona pielęgnacja, zwłaszcza rozjaśnionych końcówek. Oto co warto zapewnić włosom tego typu:

  • delikatny szampon
  • dobrą odżywkę
  • maskę raz w tygodniu
  • ochrona olejem
  • zabezpieczanie końcówek

Delikatne mycie włosów

Włosy ombre wymagają szczególnej troski, gdyż łatwo ulegają zniszczeniom. Podstawę stanowić więc powinien delikatny szampon, który nie zawiera SLS i parabenów. Niekiedy włosy można myć nawet lekką odżywką, która odpowiednio wpłynie na włosy, pielęgnując je dodatkowo.

Odżywka po każdym myciu

Po każdym myciu włosów, warto jest użyć odżywki, która wypielęgnuje włosy i ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Nie trzeba jej trzymać zbyt długo, wystarczy lekko wmasować we włosy.

Maska na włosy

Włosy ombre potrzebują solidnego odżywienia. Dlatego minimum raz w tygodniu, przyda im się domowe SPA. Maskę na włosy nakłada się bezpośrednio po myciu, najlepiej pod czepek i ręcznik, aby lepiej wniknęła w strukturę włosa. Trzymamy minimum 30 minut.

Olejowanie włosów i zabezpieczanie

Szczególnie rozjaśniane końcówki, warto jest pielęgnować olejem, który odpowiada temu typowi włosów. Można to robić przed myciem lub też po, stosując jedynie kilka kropelek na całość włosów. Końcówki warto jest też zabezpieczać kosmetykami ochronnymi, na przykład jedwabiem. Jest to szczególnie wskazane latem i zimą, gdy skrajne warunki pogodowe niekorzystnie wpływają na kondycję włosów.

Dodaj komentarz