Jak wybrać kolczyki ślubne?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Panna Młoda w tym dniu chce wyglądać szczególnie pięknie. Pieczołowicie wybiera suknię ślubną. Ale czym jest bajkowa kreacja bez odpowiednich dodatków? To właśnie one sprawiają, że wyglądamy na prawdę wyjątkowo…

Jak dobrać idealne kolczyki do naszej sukni?

Ślub to taka okazja, kiedy dajemy się ponieść szaleństwu. Dobierając kolczyki do naszej ślubnej kreacji starajmy się, aby były utrzymane w tym samym stylu co reszta dodatków. Uważajmy też aby nie przesadzić. Biżuteria ma nas zdobić, niestety jej nadmiar wygląda wyjątkowo nieelegancko i kiczowato.

Pamiętaj, że gdy decydujesz się na obszerną suknię w stylu księżniczki, to kolczyki muszą być odpowiednio okazałe. W innym przypadku całkowicie rozpłyną się w tle. Gdy twoja kreacja jest minimalistyczna i dopasowana masz spore pole do popisu. Możesz postawić na równie skromną biżuterię. Ale równie dobrze w tej sytuacji będzie wyglądała okazała, wręcz barokowa biżuteria. Dzięki niej twoja stylizacja będzie bardziej ekstrawagancka.

Graj w kolory

Jeśli na twojej sukni znajdują się elementy kolorystyczne takie jak, wstążki hafty, to bez problemu możesz takie same kolory przemycić w biżuterii. Możesz zdecydować się na kolczyki z kolorowymi cyrkoniami, bądź z kolorowymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak szafir, rubin czy szmaragd.

Piękno i harmonia

Jeżeli na twojej sukni znajdują się zdobienia, to biżuteria w swojej formie powinna do nich nawiązywać. Do kreacji wyszywanej perełkami idealnie będą pasować perłowe kolczyki. Gdy dekolt zdobią połyskujące kryształy, to podobne kolczyki powinny znaleźć się w uszach Panny Młodej. Dzięki temu uzyskamy spójny wizerunek, bez przeładowania.

Na nieco więcej możemy sobie pozwolić, gdy nasza suknia jest wykonana z gładkiego materiału. W tym przypadku możemy za szaleć, nie ograniczają nas zdobienia na sukni.

Na ślubie bądź sobą!

To twój wymarzony dzień i ty jako Panna Młoda masz się czuć wyjątkowo. Dlatego nie musisz bezkrytycznie poddawać się najnowszym trendom modowym. Na co dzień nie przepadasz za wiszącymi kolczykami? Wybierz te, które mają formę wkrętów. One również mogą być niezwykle zdobne i eleganckie. Kochasz kolor i błyskotki. Wyraź to za pomocą dobrze dobranej biżuterii i dodatków… Twoja ciotka mówi, że perły przynoszą pecha? Zignoruj przesąd i ciesz się swoim szczęściem.

A ślubne kolczyki? Zachowaj je jako pamiątkę tego pięknego dnia… Być może kiedyś będziesz mogła je przekazać swojej córce bądź synowej…

Dodaj komentarz