Dieta oxy-co należy o niej wiedzieć?

Dieta oxy swoimi zasadami przypomina dietę Dukana, jednak według wielu osób jest od niej skuteczniejsza. Dzięki tej diecie w zaledwie trzy tygodnie można stracić nawet kilkanaście zbędnych kilogramów, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba osób z nadwagą decyduje się na tę właśnie dietę. Co jednak należy o niej wiedzieć?

Na czym polega dieta oxy?

Dieta oxy składa się z trzech różnych faz, przy czym każda z nich trwa przez siedem dni, co w sumie daje trzy tygodnie. Podstawą tej diety jest bogaty w cenne dla zdrowia antyoksydanty specjalnie przygotowany shake, który powstaje poprzez zmieszanie ze sobą żurawiny, otrąb pszennych oraz kefiru. Dlaczego ten shake jest tak ważny? Głównie z tego względu, gdyż jego głównym celem jest usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie skutków ubocznych diety proteinowej, a mianowicie uczucia ciężkości oraz zmęczenia.

Pierwszy etap diety, czyli fat burning

Pierwszy etap diety oxy polega na bardzo szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej, dlatego też w menu dominuje wyłącznie białko zwierzęce, które powinno być jednak podane w odpowiedniej ilości. Dzięki temu możliwe jest bardzo intensywne spalenie tkanki tłuszczowej, jednak bez efektów ubocznych, które charakterystyczne są w przypadku przedawkowania białka. Taka dieta nie wywołuje żadnych zmian miażdżycowych, a także nie obciąża pracy nerek oraz wątroby.

Drugi etap diety, czyli step

Kolejny etap diety oxy rozpoczynający się w drugim tygodniu skupia się przede wszystkim na utrwaleniu wcześniejszych efektów, dlatego też konieczne jest wprowadzenie do diety białka roślinnego. Warto jednak w tym momencie podkreślić fakt, iż stosunek białka zwierzęcego do tego roślinnego powinien wynosić pół na pół.

Trzeci etap diety, czyli balance

Ostatni etap, który rozpoczyna się w trzecim tygodniu diety ma na celu ochronienie osoby przebywającej na tej diecie przed tzw. efektem jo-jo. Na tym etapie kuracji odchudzającej zawartość w diecie wszystkich składników odżywczych jest całkowicie zgodna z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia, ponieważ ilość białka na tym etapie mieści się w granicach około 70 g, czyli organizm otrzymuje tyle, ile powinna wynosić dzienna norma tego składnika.

Najważniejsze przeciwwskazania

Dieta oxy umożliwia pozbycie się zbędnych kilogramów, jednak należy mieć świadomość tego, iż nie każda osoba może się na nią zdecydować. Wśród najważniejszych przeciwwskazań można zatem wymienić takie problemy jak:

  • obecność kamieni nerkowych
  • okres ciąży oraz karmienia piersią
  • podwyższony poziom kreatyniny
  • cukrzyca
  • choroby nerek i wątroby
  • niedobór w organizmie składników odżywczych
  • okres dojrzewania

Dodaj komentarz