Jak szybko schudnąć bez uszczerbku na zdrowiu?

Lato zbliża się wielkimi krokami i zastanawiasz się, jak szybko schudnąć? Na początek uczciwie informujemy – w zrzucaniu kilogramów nie ma bezpiecznej drogi na skróty. Głodówki czy diety cud, które obiecują imponujące spadki na wadze, albo w ogóle nie działają, albo są najprostszym sposobem na utratę zdrowia. Nie oznacza to jednak, że masz czekać na efekt kilka lat. Podpowiadamy, jak szybko i zdrowo schudnąć!

Zacznij od małych zmian

Już wprowadzenie nawet najmniejszych zmian może przybliżyć Cię do wymarzonej sylwetki. Od czego zacząć, żeby w miarę szybko schudnąć? Przede wszystkim zrezygnuj za śmieciowego jedzenia, które jest bombą kaloryczną i ma negatywny wpływ nie tylko na wagę, ale i zdrowie. Od tej pory unikaj fast-foodów, słodyczy czy słonych przekąsek. Do kosza powinny trafić również kolorowe napoje. Z każdym łykiem zapewniasz sobie sporą dawkę cukru, a co za tym idzie – kalorii. Zamień je na wodę, napary ziołowe czy kawę i herbatę.

Na talerzu każdej osoby, która się odchudza, nie może zabraknąć warzyw. To tzw. wypełniacze, które nie tylko są zdrowe, ale także mają niewiele kalorii. Dzięki temu możesz jeść je bez ograniczeń i dodawać do dowolnego posiłku. Sałatka z pomidorów do śniadania? Brokuł i kalafior na parze do obiadu? Marchewka do przekąszenia przed telewizorem? Warzywa możesz przygotowywać na dziesiątki sposobów.

Przestań myśleć o tym, jak szybko schudnąć

Odchudzanie na początku cieszy, bo wtedy widać najszybszy spadek wagi. Po czasie jest on wolniejszy, a motywacja spada. Właśnie dlatego czas uzbroić się w cierpliwość i przestać myśleć o tym, jak szybko schudnąć! Zdrowe odżywianie ma być sposobem na życie i dobre samopoczucie, a nie karą, która ma się jak najszybciej skończyć. Ciesz się małymi zwycięstwami – każdy kilogram mniej przybliża Cię do celu.

Jak szybko schudnąć? Z cateringiem dietetycznym!

Wydaje Ci się, że Twój plan żywieniowy jest odpowiednio zbilansowany i obcięłaś wystarczającą liczbę kalorii, a nadal nie widzisz efektów? To znak, że czas skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o to, aby waga ruszyła z miejsca. Znakomitym pomysłem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego dostępnego np. tutaj. W WygodnaDieta.pl możesz wybrać jeden z kilkunastu planów żywieniowych, z których wszystkie mogą służyć jako diety odchudzające. Efekt  zależy od wariantu kalorycznego. Jeśli nie wiesz, ile kalorii powinnaś spożywać, dietetyk pomoże Ci w wyborze. Jak szybko i zdrowo schudnąć? Z dietą od WygodnaDieta.pl!

Dodaj komentarz