Domy z drewna – wywiad z Przemysławem Balcewiczem

Dz: Dlaczego klienci powinni zdecydować się na skorzystanie z usług Państwa firmy Eko Architektura?

Przemysław Balcewicz: Nasza firma od lat, z powodzeniem funkcjonuje na rynku. Klienci chętnie korzystają z naszych usług z kilku powodów. Przede wszystkim oferujemy bardzo krótki termin realizacji wszelkich zamówień. Standardowo produkujemy domki w przeciągu dwóch do trzech tygodni od otrzymania zamówienia. Jeżeli w naszych katalogach nie ma modelu, który odpowiadał by klientom, mogą oni w porozumieniu z naszymi projektantami stworzyć idealny projekt, a my go zrealizujemy, z dbałością o wszelkie szczegóły. W naszym zespole, pracują prawdziwi fachowcy z wielu dziedzin, którzy dołożą wszelkich starań, aby każde zlecenie zostało zrealizowane na najwyższym poziomie. W firmie Eko Architektura, działa także specjalny dział jakości, który odpowiada za to, żeby wszystkie elementy były produkowane zgodnie z wszelkimi wymaganiami. Kolejną kwestią, która z pewnością przyciąga do nas klientów, są wyjątkowo atrakcyjne i niskie ceny. Za wymarzony, drewniany domek, wcale nie trzeba przepłacać!

Dz: Jakie drewniane budowle znajdują się w państwa ofercie?

PB: Nasza oferta jest bardzo szeroka. Proponujemy Państwo zarówno domki ogrodowe, domki letniskowe, sauny, domy z drewna całoroczne  które posiadają podwójną, ocieplaną ścianę, a także altanki, domki na narzędzia, garaże, wiaty na samochody. Najmniejsze projekty, które oferujmy mogą mieć 1 metr kwadratowy powierzchni. Z kolei górna granica w całości zależy od potrzeb klienta. Nasze domki mogą mieć nawet kilka pięter. Warto zaznaczyć, że wszystkie nasze modele są wykonane w 100% z drewna, które jest bardzo zdrowym i ekologicznym materiałem. Przede wszystkim zawiera ono w sobie olejki eteryczne, które bardzo dobrze oddziałują na układ oddechowy. Drewno nie wywołuje żadnych alergii, a jego naturalny, delikatny kolor uspokaja i działa kojąco na psychikę. W drewnianych domkach najlepiej się odpoczywa i spędza wolny czas. Ponadto drewno zapewnia naturalną wilgoć powietrza. Jeśli wewnątrz gromadzi się zbyt wiele wilgoci, ściany ją pochłaniają. Warto też wspomnieć o wartościach ekologicznych drewna. Pozwala ono na spore oszczędności związane z ochładzaniem, ogrzewaniem i wietrzeniem domu. Jest to także surowiec odnawialny.

Dz: W jaki sposób budowane są domki oferowane przez firmę Eko Architektura?

PB: Każdy domek wyprodukowany przez naszą firmę, w zestawie posiada szczegółową instrukcję opisującą montaż. Dzięki jej przestrzeganiu, cały proces budowy może być naprawdę łatwy i prosty. Montaż mniejszych konstrukcji z powodzeniem może wykonać jedna lub dwie osoby. Praca nie jest skomplikowana ani ciężka. Można powiedzieć, że przypomina ona układanie klocków LEGO dla dorosłych. Wszystkie elementy, posiadają specjalne etykiety, które umożliwiają ich łatwą identyfikację. Jest to bardzo pomocne przy kompletowaniu całości. Warto zaznaczyć, że każdy element, jest wykończony i kompletny, dlatego nie ma potrzeby podejmowania, żadnych dodatkowych prac. Duże znaczenie ma wykonanie fundamentów. Powinny być one wykonane, zgodnie ze wskazaniami zawartymi w instrukcji. Ich przekątne powinny być równe, ponieważ w przeciwnym razie budynek będzie się wykrzywiał.

Dz: Czy domy z drewna to inwestycja na długi czas?

PB: Wiele osób zastanawia się czy drewno to na pewno trwały materiał. Mogę państwu zagwarantować, że wszystkie domki wyprodukowane przez naszą firmę, tworzone są w oparciu o najnowsze technologie. Duże znaczenie ma także ich pielęgnacja. Dzięki użyciu odpowiednich środków i dzięki odpowiedniemu montażowi, na pewno nic złego im nie grozi przez długi czas. Produkując domki, używamy suchego drewna, którego wilgotność nie przekracza 18%, z pewnością wydłuża to okres eksploatacyjny. Używamy sosen i jodeł, które pochodzą z północy. Z kolei podczas montażu zwracamy wielką uwagę na to, żeby poszczególne elementy łączyły się ze sobą, w taki sposób, żeby woda dobrze ściekała i nie zatrzymywała się.

Dodaj komentarz