Terapia sokami – jakie ma działanie?

Znana i chętnie stosowana terapia sokami to nie tylko sposób na oczyszczenie organizmu, ale również metoda leczenia wielu chorób przewlekłych czy pomocny środek w gubieniu zbędnych kilogramów. Jej istota polega na dostarczaniu dużej ilości składników odżywczych – bez obciążania przewodu pokarmowego. Jakie są efekty jej działania? Czy zamiast soku nie lepiej byłoby zjeść cały owoc? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Zdrowotne właściwości spożywania soków

Terapie sokami stanowią często podejmowany temat wielu badań, które jednoznacznie potwierdzają ich skuteczność. Nie bez powodu są wybierane jako element profilaktyki i leczenia wielu chorób. Udowodniono, że spożywanie soków wywiera dobroczynny wpływ na najważniejsze organy organizmu – oczyszcza wątrobę, nerki, płuca i skórę, usuwając z nich szkodliwe związki pochodzące z procesów metabolicznych oraz toksyny. W skrócie mówiąc – terapie sokami przynoszą wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu i własnego samopoczucia. Zawierają skoncentrowaną porcję witamin, składników mineralnych oraz naturalnie występujących cukrów, dzięki czemu zmniejszają ochotę na spożywanie słodkich (niezdrowych) przekąsek. Co więcej, wykazują się szybką przyswajalnością, która odciąża organizm. Terapia sokami wywiera nieocenione korzyści w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, czego przykładem są choroby nowotworowe. Jako, że soki posiadają umiejętność odkwaszania organizmu (codzienna dieta wielu osób jest bogata w produkty żywnościowe, które działają przeciwnie, czyli zakwaszająco), zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia raka, gdyż choroba nie ma możliwości rozwijania się w zasadowym środowisku. Nie sposób pominąć jeszcze jednej, jakże ważnej zalety. Mianowicie, terapie sokami dostarczają organizmowi olbrzymich ilości minerałów (potas, magnez, żelazo), których potrzebuje człowiek, aby nie tylko dobrze się czuć i młodo wyglądać, ale również przeciwdziałać chorobom wynikającym z ich braku, np. anemii.

Dlaczego sok? Czy nie może być cały owoc?

Wątpliwości wielu osób rozpoczynających terapie sokami budzi jedna rzecz – po co pić soki jak można zjeść surowy owoc i w ten sposób dostarczyć organizmowi niezbędnych składników? Pytanie wydawałoby się, że jest na miejscu. Jest jednak jedno „ale” – komu udałoby się zjeść minimum pięć dużych porcji świeżych warzyw i owoców każdego dnia? Żyjemy w ciągłym pośpiechu i zabieganiu, w którym brakuje czasu na zdrowe odżywianie. Terapie sokami są zatem doskonałym uzupełnieniem codziennej diety w cenne dla zdrowia składniki, których nie jesteśmy w stanie zapewnić w inny sposób.

Dodaj komentarz