Pasta do zębów – charakterystyka produktu

Pasta do zębów jest to preparat, którego zadaniem jest usuwaniem z jamy ustnej wszelkich zanieczyszczeń, takich jak osad, zarazki oraz bakterie. Pasta do zębów, wprowadzana jest do jamy ustnej za pomocą szczoteczki manualnej albo elektrycznej. Ponad to, pasta do zębów zapobiega chorobom zębów oraz wspaniale odświeża oddech. Pasta, posiada w składzie następujące substancje, jakimi są: środki abrazyjne, środki żelujące, środki pieniące, substancje przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, substancje smakowo-zapachowe oraz substancje przeciwpróchnicze. Pasty występują w różnej kolorystyce. Spotykane są jednokolorowe lub wielokolorowe. Można je zakupić, na przykład w drogerii, aptece, a nawet sklepie spożywczym. Pasty do zębów, są produktami ogólnodostępnymi.

Wybór past do zębów

W dzisiejszych czasach, występuje cała gama różnych preparatów, przeznaczonych do czyszczenia jamy ustnej. Różnią się one wieloma czynnikami. Posiadają one różne składy, przeznaczone są do różnego rodzaju uzębienia oraz posiadają różne kolory i smaki. Pasty do zębów, względem ich działania, można wyróżnić jako:

  • pasty wybielające
  • pasty do wrażliwych zębów
  • pasty przeciwko paradontozie
  • pasty na podrażnione dziąsła
  • pasty dla dzieci
  • pasty czyszczące protezy

Pasty do zębów – różnice między produktami

Pasta do zębów o działaniu wybielającym, posiada w składzie odpowiednie składniki ścierne, które skutecznie czyszczą osad nazębny oraz lekko wybielają zęby. Pasty do zębów wrażliwych rewelacyjnie działają u osób, które borykają się z problemem dyskomfortu podczas spożywania zimnych lub ciepłych napojów oraz potraw. W trakcie stosowania wyżej wymienionej pasty do zębów wrażliwych, kanaliki zębinowe zostają osłonięte przez aktywne składniki pasty. Dzięki takiej ochronie, zmiany temperatury nie powodują już żadnych nieprzyjemnych ani dokuczliwych dolegliwości. Z kolei pasty przeciwko paradontozie, posiadają w składzie zioła, które wpływają na złagodzenie objawów zapalenia dziąseł. W składzie tej pasty, znajduje się na przykład takie zioła, jak: rumianek lub szałwia. Pasty na podrażnione dziąsła, charakteryzują się działaniem przeciwzapalnym oraz łagodzącym. Pasty dla dzieci, charakteryzują się delikatnym, w większości naturalnym składem. Zazwyczaj takie pasty są bardzo kolorowe oraz niezwykle smaczne. Następnym rodzajem past, są te, które czyszczą protezy. Zawierają one specjalistyczne substancje ścierne, które pozwalają zachować protezę w czystości, bez obecności zarazków.

Dodaj komentarz