Korzyści zdrowotne ziół szwedzkich

Choć nieprzyjemne w smaku, zioła szwedzkie mogą mieć szereg korzyści zdrowotnych, w tym kojące zmęczenie oczu i ospa wietrzna, a także dla złagodzenia alergii i poprawy funkcji wątroby. Zioła szwedzkie często zawierają arcydzięgiel, rabarbar, mirrę, aloes, jesion kwitnący i liście senesu, a także inne zioła. Przed użyciem warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i nie używaj szwedzkich nalewek, jeśli cierpi się na biegunkę lub kobieta jest ciąży bądź jest matką karmiącą.

Łagodzenie problemów trawiennych

Być może uda się złagodzić fizyczny dyskomfort, który może nastąpić po posiłku, taki jak bolesne wzdęcia lub nadmierna pełność, stosując gorzkie zioła szwedzkie, jako pomoc trawienną. Zielarze sugerują używanie tych ziół, jako eliksiru lub suplementu przed każdym posiłkiem, aby wspomóc trawienie. Wyjaśniają, że szwedzkie zioła mogą pomóc w poprawie produkcji enzymów trawiennych i kwasu żołądkowego niezbędnego do trawienia żywności.

Kojący środek na ugryzienia przez owady

Można łagodzić i dezynfekować ukąszenia owadów, stosując zioła szwedzkie bezpośrednio na skórę. Istnieją doniesienia, że mogą one być nakładane bezpośrednio na zaatakowany obszar lub nakładane przy pomocy delikatnego kompresu w celu złagodzenia dyskomfortu i podrażnienie wynikające z ukąszenia owada. Zalecane jest stosowanie szwedzkich nalewek jak najszybciej po ukąszeniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Leczenie zakażeń gardła

Może się okazać, że zioła szwedzkie używane, jako płukanka na chore gardło może pomóc złagodzić uporczywe infekcje gardła lub zminimalizować chrypkę. Zielarze sugerują użycie 3 łyżek ziół rozcieńczonych w szklance wody, aby pomóc zniwelować przykre obawy ze strony gardła. Można również dodać ? łyżeczki ziół szwedzkich do filiżanki herbaty ziołowej, a następnie picie herbaty 30 minut przed lub po posiłku. Warto pić aż sześć filiżanek herbaty dziennie z dodatkiem szwedzkich nalewek, aby doszło do ustąpienia zakażenia gardła.

Łagodzenie problemów z jamą ustną

Można za pomocą ziół szwedzkich zniwelować tan zapalny w jamie ustnej, różnego rodzaju afty lub ukoić ból zęba. Ziołowe lekarstwa na doskonałe zdrowie i dobre samopoczucie można stosowanie w formie płynu do płukania ust o ilości 1 łyżki rozcieńczonej w szklance wody lub herbaty ziołowej. Aby ukoić ból zęba, sugeruje się stosowanie tego samego płynu do płukania jamy ustnej trzy razy dziennie lub nanoszenie waty bawełnianej nasączonej ziołami szwedzkimi bezpośrednio na ząb.

Dodaj komentarz