Czym jest ziemia okrzemkowa? Co warto o niej wiedzieć?

Ziemia okrzemkowa bardzo często nazywana jest diatomitem. Składa się głównie z pancerzyków okrzemek. Są to jednokomórkowe glony, które znane są od lat. Ścianka, z której składają się te glony, ma w sobie krzemionkę. Ziemia okrzemkowa to właśnie skamieniałe części tych skorupek. Preparat ten niezwykle łatwo ulega kruszeniu. W życiu ma ona tak wiele właściwości, że trudno je zliczyć. Co warto o niej wiedzieć?

Gdzie występuje ziemia okrzemkowa?

Występuje ona praktycznie na całym świecie. O dziwo znajdziemy ją również w Polsce w okolicach Augustowa, Łodzi i Poznania.

Jakie są właściwości ziemi okrzemkowej?

Zawiera ona aż 85% krzemionki. Jest to źródło naturalnego krzemu. Ten składnik jest niezwykle ważny do efektywnego funkcjonowania całego człowieka. Warto o tym pamiętać. Ziemia okrzemkowa idealnie nadaje się do usuwania pasożytów oraz bakterii z organizmu. Jest ona nietoksyczna dla ludzi i dla zwierząt i w obu przypadkach wykazuje w pełni swoje właściwości. Świetnie nadaje się też do walki z uporczywymi pluskwami.

Do czego służy ziemia okrzemkowa?

Idealnie sprawdzi się w przypadku chęci pozbycia się:

  • Bakterii,
  • Pasożytów,
  • Pestycydów,
  • resztek lekarstw w ciele.

Jak ziemia okrzemkowa działa na zdrowie i życie człowieka?

  • Wzmacnia układ nerwowy,
  • Zmniejsza zaparcia,
  • Poprawia ciśnienie krwi człowieka,
  • Zapobiega stanom zapalnym,
  • Wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.

Jakie zastosowanie ma ziemia okrzemkowa?

Można ją wykorzystać jako pastę do zębów lub niezwykle skuteczny peeling. Ten pomysł spodoba się wielu paniom. Może ona usuwać bakterie i pasożyty z przewodu pokarmowego. Jak wiadomo, przypadłość ta dotyka coraz więcej osób. To również idealny pomysł na wzmocnienie zdrowia zwierząt hodowlanych. Jest to bezpieczny preparat, który nie pogorszy zdrowia i życia zwierząt. Ziemia okrzemkowa to również idealny preparat do walki z pluskwami, czy bakteriami. Idealnie usuwa kurz i brud z domu.

Co jeszcze?

Ziemia okrzemkowa wzmacnia serce. Warto więc  zaproponować ten środek swoim dziadkom i babciom oraz osobom, które z naszym środowisku cierpią na choroby serca. Dodatkowo ziemia okrzemkowa idealnie wzmacnia skórę, włosy oraz paznokcie. Obecne preparaty nie radzą sobie z ochroną paznokci, dlatego warto stosować ten proszek, aby zapobiega niszczeniu się skóry, czy paznokci. Ten preparat dodatkowo fantastycznie oczyszcza i regeneruje cały organizm człowieka. Dzięki temu będziemy silni i mocni.

Dodaj komentarz