Jak wykonać manicure japoński?

Manicure japoński to zabieg odżywczy. W płytkę paznokcia wciera się preparaty bogate w witaminy i minerały w postaci pasty, a następnie nanosi warstwę pudru. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku zniszczonych paznokci. Efektem zabiegu jest naturalny, różowy blask różowej perły.

Manicure japoński można wykonać w gabinecie kosmetycznym, ale też w domu. Zestaw do japońskiego manicure jest bardzo wydajny i starcza na wiele lat, trwałość zapewniają mu związki mineralne. Nawet jeżeli pasta wyschnie, kosmetyku nadal można używać. Producent zaleca, by wykonywać manicure japoński co dwa tygodnie, a co kilka dni nanosić warstwę pudru. Dzięki temu paznokcie nie będą pękać, ani rozdwajać się. W zestawie znajduje się ściereczka, dwie polerki, trzy pilniczki do przecierania płytki paznokcia, a także pasta i puder.

Jak wykonać manicure japoński w domu?

Wyrównaj paznokcie i nadaj im kształt-owalny lub prostokątny. Użyj w tym celu pilnika do skracania paznokci (nie ma go w zestawie do japońskiego manicure). Następnie wypoleruj płytkę paznokcia pilnikiem z zestawu, dzięki temu paznokcie będą bardziej matowe, a substancje zawarte w paście lepiej się wchłoną. Pastę wciera się w paznokcie polerkami, aż nabiorą połysku. Gdy paznokcie nabiorą połysku, zmieniamy polerkę i wcieramy puder, który ma za zadanie zatrzymać cenne substancje w płytce paznokcia. Po manicure japońskim paznokcie są odżywione i lśniące. Zabieg w domu trwa około dwadzieścia minut. Różnicę w stanie paznokci zobaczysz już po pierwszym użyciu. Zestaw do manicure japońskiego kosztuje niecałe 200 zł, w salonie kosmetycznym zapłacimy kilkadziesiąt złotych za zabieg i trwa on aż czterdzieści minut. Polerki pokryte są skórą jelenia. Podczas zabiegu należy zwrócić uwagę, by wcierać pastę w jednym kierunku. Ważne, by wybrać oryginalny zestaw, a nie tańsze podróbki, które z manicure japońskim mają niewiele wspólnego, a polerki wykonane są z plastiku. Tanie zamienniki nie pozwolą uzyskać efektu odżywionych, zregenerowanych, lśniących paznokci.

Jakie substancje odżywcze zawiera pasta, którą Japonki wykonują manicure?

Manicure japoński znany jest i stosowany w Japonii od czterystu lat. To zbawienna alternatywa dla niszczącej paznokcie hybrydy, a także dla kobiet, które cenią sobie naturalne piękno. Jest też bezpieczny dla kobiet w ciąży i nie naraża na wdychanie lakierów. Bezpośrednio po wykonaniu japońskiego manicure należy odczekać z malowaniem paznokci lakierem oraz z manicure hybrydowym minimum dwie doby, ponieważ płytka jest wtedy natłuszczona.

Dodaj komentarz