Odżywka do rzęs – drogeryjna czy domowa?

Długie i piękne rzęsy to marzenie praktycznie każdej kobiety. Niestety tylko niektóre panie są z natury obdarzone „firankami” rzęs – inne muszą wspomagać się specyfikami, które nie tylko polepszają kondycję rzęs, ale także znacznie zmieniają ich wygląd.

Na szczęście na drogeryjnych półkach można spotkać wiele odżywek do rzęs. Ich cena jest bardzo zróżnicowana, uzależniona przede wszystkim od marki. Odżywkę do rzęs można kupić już nawet za kilkanaście złotych – za bardziej popularne odżywki można zapłacić nawet kilka razy tyle. Większość odżywek do rzęs znacznie pogrubia rzęsy u nasady, a także odżywia je i przyśpiesza ich wzrost. Specyfiki takie zawierają w większości także cenne olejki, które zapobiegają nadmiernemu wypadaniu rzęs, które codziennie obciążone są wieloma czynnikami – makijażem, tuszowaniem i przede wszystkim mocnym pocieraniem podczas zmywania kosmetyków.
Alternatywą dla drogeryjnych kosmetyków są domowe sposoby na polepszenie stanu rzęs. Ich zaletą jest przede wszystkim cena – w większości są one bardzo tanie, a także bardzo często dostępne po prostu w domowej apteczce. Jednym z najbardziej popularnych sposób na piękne rzęsy jest olejek rycynowy, czyli odżywka do rzęs znana od lat i z powodzeniem stosowana przez wiele mam i babci w latach swojej młodości.

Domowa odżywka do rzęs – olejek rycynowy

Główną zaletą olejku do rzęs jest fakt, że jednocześnie działa zarówno wydłużająco, jak również zagęszczająco. Dużą jego zaletą jest także to, że bardzo przyciemnia rzęsy. Z tego faktu zapewne ucieszą się wszystkie posiadaczki jasnych rzęs – po długotrwałym i regularnym stosowaniu olejku rycynowego można nawet zapomnieć o tuszowaniu rzęs, ponieważ przybierają one ciemny, ale nadal naturalny kolor.

Olejek rycynowy może być stosowany praktycznie przez każdą kobietę. Warto jednak zwrócić uwagę czy nie powoduje podrażnienia – jest bowiem dość ciężki i tłusty. Jego stosowanie jest bardzo proste – na oczyszczone z makijażu rzęsy olej rycynowy nakłada się w niewielkiej ilości na linię rzęs. Należy przy tym być bardzo ostrożnym i zadbać o to, by nie dostał się do oczu. Rano wystarczy przetrzeć oczy zmoczonym wacikiem kosmetycznym, tam aby usunąć pozostałości specyfiku.

Jak każda domowa metoda na poprawę urody, stosowanie olejku rycynowego wymaga z pewnością regularności oraz sporej cierpliwości. Efekty są jednak naprawdę zdumiewające, często przewyższające drogeryjny odżywki do rzęs, szczególnie te z niższej półki.

Niewątpliwą zaletą olejku rycynowego stosowanego do rzęs oprócz jego ceny jest bardzo duża wydajność. Butelka 30 ml wystarczy na bardzo długi okres stosowania.

Najlepsze odżywki do rzęs ? ranking

Dodaj komentarz