Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie lokówki do włosów?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie lokówki do włosów?

Każda kobieta, która dba o swój wygląd, z pewnością nieraz zadawała sobie pytanie zawarte w tytule. Nic w tym z resztą dziwnego – rynek oferuje nam tak szeroki wybór lokówek do włosów, że w nawale ofert można łatwo się zgubić.

Niemniej jednak, włosy to jedna z naszych najważniejszych wizytówek. To jak o nie dbamy, naprawdę dużo o nas mówi. Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem lokówki do włosów, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę

Kiedy przeglądasz różne modele lokówek, prawdopodobnie od razu widzisz, które warto wziąć pod uwagę, a które można z góry odrzucić. Niemniej jednak, przygotowaliśmy listę najważniejszych elementów tych urządzeń, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę przez dokonaniem zakupu.

1. Regulacja temperatury – niektóre lokówki dostosowują automatycznie swoją temperaturę. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. To Ty sama najlepiej wiesz, czego aktualnie potrzebują Twoje włosy i dlatego też sama powinnaś decydować o tym jakiej użyć temperatury.

2. Ceramiczna powłoka wałka – metalowy wałek nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla Twoich włosów – przypala je i niszczy.

3. Moc – im jest ona wyższa, tym szybciej nagrzewa się urządzenie.

4. Antypoślizgowa rączka – jest to zgoła błahy element. Niemniej jednak, warto zwrócić na niego szczególną uwagę. Na pewno nie chciałybyśmy, by nasza lokówka spadła nam przypadkiem na podłogę lub co gorsza – do wanny z wodą.

5. Jonizacja – ta bardzo przydatna funkcja zapobiega elektryzowaniu się włosów. Ma ona także pozytywny wpływ na wygląd i fakturę włosów – nadaje im połysk oraz gładkość.

6. Odpowiednio długi kabel osadzony na obrotowej głowicy – to dwa ważne czynniki zawarte w jednym zdaniu. Jeśli zostaną spełnione, pomogą Ci korzystać z lokówki do włosów w bardziej komfortowy sposób.

7. Podstawka dokująca – zapewni ona bezpieczne miejsce na przechowanie lokówki, kiedy nie jest ona używana. Ponadto, bez obaw  możemy odłożyć lokówkę na podstawkę, gdy musimy przerwać na chwilę pielęgnacyjne zabiegi.

Teraz wiesz już wszystko!

Niemalże… Pozostała jedynie cena. Ciężko jest jednak wskazać jednoznaczną wartość lokówki do włosów. Ceny różnią się w zależności od jakości oraz marki produktów. Najtańsze lokówki można kupić już za kilkadziesiąt złotych, niemniej jednak nie polecamy prób oszczędzania w tej materii.

Wybór lokówki do włosów należy do bardzo ważnych decyzji. Jeśli jednak podejmiesz ją mądrze, zakupiony sprzęt będzie służył Ci długo i bezpiecznie. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz