Co zrobić, aby prostownica do włosów nie zniszczyła ich struktury?

Prostowanie włosów to szalenie modny i popularny zabieg. Kobiety w ten sposób pragną szybko i skutecznie zmienić swój wygląd. Niestety nieprawidłowe prostowanie włosów może doprowadzić do poważnego uszkodzenia struktury włosa. Jak więc prostować włosy, aby były piękne i lśniące? Oto kilka wskazówek.

Niska temperatura

Nowoczesne prostownice mają opcję elektronicznej regulacji temperatury. Dzięki temu każda osoba będzie mogła sprawdzić, ile stopni dokładnie ma obecnie prostownica. Nie zaleca się prostowania włosów temperaturą wyższą niż 160 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura może spalić struktur włosów, doprowadzając do poważnych zmian ich struktury i wyglądu. Tak więc niska temperatura jest bardzo ważna. Absolutnie niewskazane jest częste prostowanie włosów temperaturą 220 stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura pali i niszczy włosy.

Schładzanie włosów

Przeciągając pasmo włosów raz za razem, może doprowadzić do zwiększenia temperatury na ich powierzchni. Przykładowo prostując pasmo prostownicą o temperaturze 160 stopni Celsjusza 3 razy z rzędu, doprowadzamy do nagrzania włosa do nawet 300 stopni! W takich przypadkach należy odczekać chwilę, aby włosy ostygły. Wtedy pasmo może zostać przeciągnięte po raz kolejny. Nie należy robić tego jednak w sekundowych odstępach.

Środki do ochrony włosów

Spraye, olejki i mgiełki do prostowania włosów świetnie natłuszczają je i sprawiają, że temperatura nie wnika we włos tak mocno, jak w przypadku braku środka. Niestety nie mamy pewności, że środek otoczy włos całkowicie. Warto po spryskaniu włosów przeczesać je gęstym grzebieniem. Wtedy zyskamy pewność, że produkt rozprowadzi się po całości.

Suszenie włosów strumieniem w dół

To sprawi, że włosy nie pokręcą się tak mocno, jak w przypadku suszenia w sposób nieuporządkowany. Naprowadzanie włosa na właściwy tor jest dobre, ponieważ prostownica będzie miała do wykonania znacznie mniej pracy. Dzięki temu unikniemy przykrych konsekwencji.

Odżywki

Odżywki do włosów zmiękczają włosy i sprawiają, że te stają się bardziej podatne na zabiegi kosmetyczne. Prostowanie w tym przypadku z pewnością będzie skuteczne. Odżywki poprawiają strukturę i stan włosów. Warto o tym pamiętać.

Dobrej jakości płytki

Płytki w prostownicy odgrywają kluczową funkcję. Dzięki ich dobrej jakości. Jeżeli będą one dobrej jakości, wówczas prostowanie włosów będzie skuteczniejsze i szybsze, a włosy nie będą spalone.

Dodaj komentarz