Co się liczy przy wyborze paletki do ping ponga?

Jeżeli ktoś zamierza grać w tenisa stołowego, to będzie potrzebował odpowiedniego wyposażenia. Jego bardzo istotnymi elementami są paletki do ping ponga. Przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników.

Parametry rakietki do tenisa stołowego

Przy zakupie paletki do ping ponga warto zwrócić uwagę na jej parametry, a więc:

  • Rotację, która oznacza zdolność paletki do podkręcania piłeczki. Jest związana z typem gumy wykorzystanym w rakietce. Dla osób lubiących i umiejących nadawać rotację najlepszym wyborem jest produkt o najlepszym parametrze.
  • Szybkość ? im ten parametr jest większy, tym piłeczka osiąga lepszą prędkość po uderzeniu. Jego wartość zależy od deski, gumy w rakietce, a także grubości zastosowanego podkładu pod okładzinę. Paletki o większej szybkości są wskazane dla osób o atakującym stylu gry.
  • Kontrolę ? zdolność paletki do jak najprecyzyjniejszego kierowania piłką. Jeżeli ten parametr jest wysoki, to szybkość maleje. Wynika to z tego, że piłeczka przez moment tak jakby zostaje zatrzymana na rakietce, dzięki czemu można jak najdokładniej wykonać zagranie. Wartość kontroli zależy od gumy, szybkości paletki oraz deski.

Zazwyczaj parametry paletek do tenisa stołowego są podawane w skali oceniania od 1 do 10. Są jednak też tacy producenci, którzy preferują system od 1 do 100. Wówczas należy podzielić podaną wartość przez 10, co pozwoli uzyskać wynik, dzięki któremu będzie można dokonać porównania z tymi produktami, w których wykorzystano klasyczną skalę.

Materiały

Ważną sprawą przy wyborze rakietek do tenisa stołowego są również materiały, z których zostały wykonane. Godne polecenia są produkty zrobione z bardzo dobrych jakościowo materiałów, a więc okładziny z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, a także silnej drewnianej rączki. Takimi paletkami będzie można grać w optymalny sposób i nie ulegną zbyt szybko uszkodzeniu. Warto zakupić produkty z ergonomiczną rączką, gdyż dzięki temu komfort gry będzie znajdował się na wysokim poziomie.

Okładziny

Paletki do pinga ponga:

  • są dostępne w wersji z okładziną jednostronną ? całość znajduje się w jednej wersji kolorystycznej, dlatego należy sprawdzić, która strona to okładzina, a która to pomalowana deska,
  • znajdują się w wersji z okładziną dwustronną ? jedna strona powinna być jasnoczerwona, a druga czarna. Modele dwustronne gwarantują dłuższy okres użytkowania, a także lepszą wydajność,
  • mają okładziny o różnych grubościach. Dla graczy defensywnych wskazana jest grubość 1-1,5 mm, a dla ofensywnych minimum 1,5 mm. Dla początkujących graczy godna polecenia jest okładzina o grubości 1,3-2 mm.

Dodaj komentarz