Dieta warzywno-owocowa, która pozwoli oczyścić Twój organizm

Współcześnie na świecie trwa trend opierający się na zdrowym trybie życia. Wiele osób stosuje w swojej kuchni zdrowe produkty oraz wprowadza pewne ograniczenia. Dodatkowo uczęszcza na siłownie lub wykonuje różnego rodzaju wysiłki fizyczne.

Kobiety i mężczyźni pragną posiadać sportową i wyrzeźbioną sylwetkę. Po za tym wiele osób chcę czuć się zdrowo i czerpać z życia jak najwięcej. Dlatego też tak wiele osób korzysta z przeróżnych diet, aby w końcu mieć szczupłą sylwetkę i pozbyć się chorób cywilizacyjnych.

Dieta to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale warto pamiętać, że podczas diety należy wykonywać ćwiczenia, które wzmocnią nasze ciało i sprawią, że po utracie wagi nasza skóra będzie napięta. Ciekawym rozwiązaniem jest dieta oczyszczająca, która pozwala usnąć z organizmu szkodliwe toksyny i przywraca mu stabilny stan.

Dieta Dąbrowskiej

Zazwyczaj zależy nam na szybkich efektach i czasami sięgamy po bardzo restrykcyjne diety. Nie jest to jednak najlepszym rozwiązaniem, warto jest korzystać ze sprawdzonych i zdrowych diet, które nie będą działały szkodliwe na nasz organizm.

Doskonałą opcją jest dieta Dąbrowskiej, która składa się z niezbędnych produktów i dostarcza cenne składniki. Najpopularniejsze diety Dąbrowskiej to dieta warzywno-owocowa oraz dieta makrobiotyczna.

Dieta makrobiotyczna

Dieta makrobiotyczna polega na spożywaniu wartościowych i odpowiednio dobranych produktów o małej kaloryczności. Do podstawowych składników diety należą pełne ziarna, warzywa zwłaszcza rośliny strączkowe i owoce. Dodatkowo w czasie trwania diety można spożywać: mąkę razowa, chleb razowy, ryż brązowy, makron razowy i kasze gruboziarnistą. Podczas diety należy przyrządzać potrawy gotując je, dusząc lub piekąc. Należy unikać smażenia i dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego.

Dieta warzywno-owocowa

Dieta warzywno-owocowa pozwala na sprawne oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn. Organizm dzięki prowadzeniu diety powraca do stanu równowagi i sam się reguluje. Dieta warzywno-owocowa znana jest również jako dieta Daniela lub dieta oczyszczająca.

Podczas trwania diety należy spożywać duże ilości warzyw głównie: marchew, buraki, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan, kapusta, kalafiory, cebula, czosnek, pory, ogórki, kabaczki, dynie, sałatę, paprykę, pomidory i zioła, warzywa kiszone (kapusta i ogórki). Owoce właściwe podczas kuracji to: jabłka, cytryna oraz grejpfruty.

W czasie diety należy unikać produktów takich jak:

  • mocna kawa, herbata oraz alkohol
  • zboża, ziemniaki, orzechy i rośliny strączkowe
  • olej
  • chleb
  • mleko
  • mięso
  • słodkie owoce

Wymienione produkty mają bardzo dużo wartości odżywczych, które hamują proces spalania złogów tłuszczy, dlatego powinny zostać całkowicie wyeliminowane. Oprócz tego należy porzucić nałóg jakim jest palenie papierosów.

Artykuły spożywcze, które można stosować w diecie warzywno-owocowej należy spożywać w postaci surówek, soków, warzyw duszonych oraz zup. Można przygotowywać smaczne koktajle oraz desery.

Dodaj komentarz