Dieta pudełkowa ? dla kogo jest wskazana i jakie daje korzyści?

Dieta pudełkowa to nic innego jak codzienny catering dietetyczny, przygotowany przez grupę wykwalifikowanych dietetyków. Składa się zazwyczaj z czterech lub pięciu posiłków, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Dużą zaletą diety pudełkowej jest możliwość wyboru ilości kalorii, jaką zawiera jednodniowy catering. Taka opcja pozwala ściśle określić ile kalorii chcemy spożywać każdego dnia i gwarantuje nam zharmonizowane posiłki.

Kolejną zaletą diety pudełkowej jest duża oszczędność czasu oraz wygoda. Nie musimy samodzielnie kupować produktów spożywczych i ich przygotowywać. Codziennie we wskazane miejsce o określonej godzinie dowożone są posiłki sporządzone na cały dzień. Oprócz tego dieta pudełkowa przygotowywana jest przez najlepszych kucharzy i zapewnia wyjątkowe walory smakowe.

Kto może zamówić catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to wspaniałe rozwiązanie dla każdej osoby! Nie ma żadnych ograniczeń, co do zamawiania diety pudełkowej. Jednak najczęściej wybierają ją osoby cierpiące na nadwagę lub chcące zrzucić kila zbędnych kilogramów. Wielokrotnie korzystają z niej również sportowcy, trenerzy, osoby dbające o sylwetkę i uczęszczające na siłownie, fitness lub inne zajęcia sportowe. Kolejną grupą ceniącą dietę pudełkową są osoby lubiące prowadzenie zdrowego trybu życia. Uwielbiający jeść pożywne i smaczne posiłki o niskiej kaloryczności i doceniający wysokie walory smakowe. Dieta pudełkowa wybierana jest również przez alergików i osoby niejedzące określonych produktów spożywczych. To świetny sposób na wykluczenie ze swojej diety laktozy, glutenu lub produktów pochodzenia rybnego.

Bardzo dużą popularnością cieszy się catering dietetyczny LightBox z Krakowa, który oferuje swoim klientom możliwość wyboru, aż sześciu diet. Proponuje on ciekawy catering dla alergików oraz weganów ? Lactose Free, Gluten&Lactose Free, Vege, dzięki któremu można uniknąć niechcianych produktów. Podobną opcją jest dieta pudełkowa LightBox określana, jako NoFish ? doskonałe rozwiązanie dla osób nielubiących produktów rybnych i owoców morza. Pozostałe warianty diet pudełkowych od LightBox to:

  • Slim Optimum ? dieta polecana osobom, które chcą schudnąć
  • Optimum ? dieta dla osób pragnących jeść zdrowo i pożywnie

Dieta pudełkowa i jej zalety

Dieta pudełkowa ma bardzo wiele zalet i korzyści wpływających nie tylko na zdrowie i samopoczucie, ale również na codzienny tryb życia osoby korzystającej z cateringu:

  • mamy więcej czasu wolnego, nie musimy kupować produktów i przyrządzać samodzielnie potraw
  • świetne rozwiązanie dla osób niemających zdolności kulinarnych
  • posiłki dowożone są do miejsca pracy lub domu o określonej godzinie
  • gwarancja niskokalorycznych i wartościowych posiłków każdego dnia
  • urozmaicone dania, składające się z najzdrowszych składników (tłuszcze omega-3, wartościowe białko, produkty rybne, białe i czerwone mięso, produkty mleczne, nasiona i orzechy)
  • możliwość uniknięcia niechcianych lub uczulających produktów spożywczych ? całkowite wykluczenie laktozy, glutenu, ryb, owoców morza lub mięsa i produktów mlecznych

Dodaj komentarz